Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

Utoljára frissítve: 2017.10.18
1 / 5
2017. október 18.
Kategória: Programok / ünnep
Lukács evangélista ünnepnapja: október 18.
Lukács pogánynak született (Kol 4,11), megtérése előtt orvos volt (4,14). Az általa írt Apostolok Cselekedetei többes szám 1. személyben írt részletei szerint nagyon korán tagja lett a keresztény közösségnek. 51 körül Troászban csatlakozott Szent Pálhoz. Fogságába is elkísérte Pált (27,1-18; Kol 4,14; Filem 24); a 2Tim 4,11 szerint az apostol hűséges társa volt. Rómában találkozott Szent Péterrel és Márkkal. Pál halála után az egyik hagyomány szerint Dalmáciában és Galliában, más hagyományok szerint Akhaiában és Egyiptomban hirdette az evangéliumot. Legendája szerint Patraszban v. Rómában vagy Thébában lett vértanú. Ereklyéit 1562 óta a Szent Iustina-bazilikában őrzik márványkoporsóban.

bővebben »
2017. október 3.
Kategória: Videótár / egyházmegyei tv adások
Magyarországon szolgálatot teljesítő külföldi misszionáriusok érkeztek Vácra szeptember 16-án. A találkozót immáron nyolcadik alkalommal szervezte meg Benvin Sebastian Madassery verbita szerzetes, a Pápai Missziós Művek magyarországi igazgatója.
A misszionáriusok minden évben más magyarországi egyházmegyében tartják találkozójukat. Az együttlét mellett közösen dicsérik Istent és megosztják tapasztalataikat. Az idei összejövetelnek a váci püspöki palota és székesegyház adott otthont, házigazdája pedig Beer Miklós váci megyéspüspök volt.
Az eseményen a közös szentmise mellett Alberto Bottari de Castello apostoli nuncius előadása színesítette a programot.

bővebben »
2017. szeptember 22.
Kategória: Hírek / általános
Kedves Testvérek!

Súlyos betegséggel küzdő fiatal felnőtt (19 éves) ministráns számára kér most családja nagy segítséget.

2-3 hónapon keresztül lenne szüksége folyamatos véradásra, mely heti 10-15 segíteni kívánó véradót jelentene.

Aki szeretne segíteni, annak jeleznie kell a véradás előtt, hogy irányított véradásra jött, melyhez az alábbi adatok szükségesek:

bővebben »
2017. október 12.
Kategória: Videótár / egyéb videók
Vészabó Noémi újságíró-riporter beszélgetett Beke Farkas
Nándorral, a 100 tagú Cigányzenekar elnökével a

bővebben »
2017. október 18.
Kategória: Hírek / általános
2017. október 14-én, szombaton két településről: Karancsaljáról és Pilinyből indultak el a gyalogos zarándokok Ságújfaluba, ahol a Szent László Év októberi programjai keretében fogadták a hét-hét kilométeres gyaloglás után az érkezőket.

bővebben »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. október 18. szerda

Lukács

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Az apostolok kiválasztása után Jézus kiválasztott más hetvenkét tanítványt, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helységbe, ahová menni szándékozott. Így szólt hozzájuk: „Az...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.