Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRKÖZBESZERZÉSEKTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

ELŐADÁSSOROZAT VOLT A REFORMÁCIÓ 500 ÉVES ÉVFORDULÓJÁN VI.
2017. október 4. 18:00
vissza »

TOVÁBBI FRISS HÍREK

Karácsonykor Jézus Krisztusnak - a megtestesült Igének – a Boldogságos Szűz Máriától való földi születését ünnepeljük. A római katolikus egyház szentmisékre e napon is - csakúgy, mint szilveszterkor és újévkor - várja a hívőket és az útkeresőket egyaránt. Az alábbiakban a székesegyház ünnepi miserendjét, illetve a többi váci templom éjféli miséit ismertetjük:
2017. december 12-én Dr. Csáki Tibor atya, az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának (EKIF) főigazgatója, az iskola fenntartója képviseletében ünnepélyes keretek között adta át és áldotta meg a felújított ceglédi Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda épületét.
Vecsés – Ökumenéről, a közös úrvacsora lehetőségéről, a fiatalok egyháztól való eltávolodásáról és az egyház jövőjéről is beszélgetett a vecsési evangélikus templomban Beer Miklós, a Váci Katolikus Egyházmegye püspöke, és Fabiny Tamás, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke, 2017. december 8-án.
Célirányos és eligazító válaszokat kaptunk a Szentatyától – Varga Lajos az ad limina látogatásról.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai november 20. és 24. között ad limina látogatáson vettek részt Rómában. Varga Lajos váci segédpüspököt Vértesaljai László kérdezte tapasztalatairól, élményeiről a Vatikáni Rádióban.

 
Böjte Csaba gondolataiba mélyedhetett el a hallgatóság december 10-én, advent második vasárnapján, a váci Madách Imre Művelődési Központban.
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. december 15. péntek

Valér

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Egy alkalommal így szólt Jézus a néphez: „Kihez hasonlítsam ezt a nemzedéket? Hasonlít a piacon tanyázó gyermekekhez, akik odakiáltják pajtásaiknak: „Furulyáztunk, de nem táncoltatok. Siránkoztunk, de nem zokogtatok.”...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
 • 2017.12.15. 10:00
  AZ APOR VILMOS FŐISKOLA BUDAPESTI CAMPUSÁNAK ÜNNEPÉLYES ÁTADÁSA ÉS KÁPOLNÁJÁNAK MEGÁLDÁSA
 • 2017.12.15. 9:00
  HALÁLRA ÍTÉLVE - PAPI SORSOK 56 UTÁN
 • 2017.12.16. 18:00
  ÜNNEPI SZENTMISE ÉS HANGVERSENY KODÁLY ZOLTÁN SZÜLETÉSÉNEK 135. ÉVFORDULÓJÁN
 • 2017.12.17. 15:00
  ADVENTI GYERTYAGYÚJTÁS VÁCKISÚJFALUBAN
 • 2017.12.18. 18:00
  EMLÉKKIÁLLÍTÁS MEGNYITÓJA
 • Összes program »
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.