Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

TÍZ ÉVES A GÖDÖLLŐI SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM
2017. augusztus 29.
2017. augusztus 27-én, vasárnap a templom felszentelésének 10. évfordulóján 18 órakor Dr. Beer Miklós megyéspüspök mutatott be szentmisét a Gödöllői Szentháromság plébánia templomban. Ebben a szentmisében adtak hálát Szecsődi Péter atya 40 éves papi jubileumáért, valamint tizenegyen részesültek a bérmálás szentségében. A szentmise után, az udvaron, agapén vettek részt a megjelentek.

 

A gödöllői Szentháromság templom, amely a Szent Imre utcában található, párját ritkító különlegessége Gödöllőnek. Az idén 10 éves templomnak egyik jellegzetessége a szentély színes üvegablak-sora. A szivárvány teljes színskáláját adó, borús időben is világító 63 üveg egy középkori dallam hangjegyeit jeleníti meg a hang-szín kódot ismerőknek: a "Kyrie eleison" gregorián dallamát énekelhetik le a színeknek megfelelő hangok alapján. Nagy Tamás Ybl-díjas építész egyedi megoldása ezzel, a templom szakrális középpontjára, az Eucharistia színterére irányítja a figyelmet. Az impozáns épületegyüttes - templom, parókia, közösségi helyiségek - a kolostorok szerkezetét formázza. A négyszögletes udvart üvegezett folyosók veszik körül, tágas, világos, terek mindenütt. A plébániatemplomot a Váci püspökség és a hívek adományaival megtámogatott 4 éves építőmunkát követően, 2007-ben szentelték fel. A templomtérben került elhelyezésre Szekeres Erzsébet egyedi falikárpit-sorozata, az "Árpád-házi szentek és boldogok", mely Európa legtöbb szentet adó királyi házát mutatja be, az Árpád-ház 14, szentté vagy boldoggá avatott tagját ábrázolva szövött képein.

Váci Egyházmegye

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. szeptember 25. hétfő

Eufrozina és Kende

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Jézus egyszer így beszélt tanítványaihoz: Ha valaki lámpát gyújt, nem takarja le, vagy nem rejti az ágy alá. Inkább felteszi a tartójára, hogy aki belép a házba, világosságot találjon. Semmi sincs elrejtve, ami...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.