Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORIS
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

A KOMMUNIZMUS ÁLDOZATAINAK EMLÉKNAPJA HATVANBAN
2017. március 1.
Hatvanban a Szent István Király Plébániatemplomban tartottak megemlékezést a kommunizmus áldozatainak emléknapján.

1950 június 19-én innét hurcolták el a városban szolgálatot teljesítő szerzetes papokat: Lukács Pelbárt atyát és Kriszten Rafael házfőnököt akiket életfogytiglani börtönre ítéltek. A „rendszer ellenségének” kikiáltott Boldog Meszlényi Zoltán bíboros püspök pedig vértanúhalált halt. Akik kiálltak papjaik elhurcolása ellen és saját testükkel védték őket, azok közül a recski munkatáborba küldtek 38 családot.

A megemlékezésen Horváth Richárd polgármester tartott beszédet, melyben hangsúlyozta: „az emlékezés a közös felelőségünk, hiszen tanulnunk kell a múlt történéseiből”.

A kommunizmus áldozatainak tiszteletére szentmisét tartottak, melyet Bokros Levente atya celebrált. A megemlékezés után, a templom oldalán lévő emléktáblánál, a résztvevők koszorúkat helyeztek el és mécseseket nyújtottak.

Kép és szöveg:
H. Szabó Sándor

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. június 25. vasárnap

Vilmos

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

Abban az időben Jézus ezt mondta apostolainak: Ne féljetek az emberektől! Nincs rejtett dolog, amelyre fény ne derülne, sem titok, amely ki ne tudódnék. Amit én sötétben mondok nektek, azt ti mondjátok el világosban: és amit fülbe...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
EGYHÁZMEGYEI TVNEXONWEB BELÉPÉSALTHANN HÁZHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk
Webfejlesztés: DunaWeb Kft.
Váltás mobil nézetre