Váci egyházmegye
mainImage
FŐOLDALHÍREINKPROGRAMOKNÉV- ÉS CÍMTÁRHITOKTATÁSFOTÓTÁRVIDEÓTÁR
SZAKPASZTORÁCIÓK
SZAMARITÁNUS SZOLGÁLATEGYHÁZMEGYEI KARITÁSZKÖNYVTÁRLEVÉLTÁREGYHÁZMEGYEI MÚZEUMEKIFKAFARNAUM HÁZVIDÉKFEJLESZTÉSI IRODAMATER SALVATORISEGYHÁZMEGYEI TVALTHANN HÁZ
AJÁNLÓ
TEMPLOMOK MISERENDJEEGYHÁZMEGYÉNKRŐLALAPÍTVÁNYAINKDOKUMENTUMTÁRTÉRKÉPKAPCSOLAT

» HÍREINK »

Csaba testvér a váci Művelődési Központban
2016. november 28.
Zsúfolásig megtelt november 27-én, vasárnap délután a Váci Madách Imre Művelődési Központ színházterme, sőt a földszinti előtérben még pótszékeket is felállítottak a hatalmas érdeklődésre való tekintettel, ahol kivetítőn követhették a kinn maradt nézők Böjte Csaba testvér előadását.

Az est igazán lelkesítő bevezetéseként Méry Péter és Matók István HATÁRTALAN DALA hangzott el a szövegíró Méry Péter saját előadásában. Majd Csaba testvér állandó kísérőzenekara a Rolle együttes adott egy rövid koncertet, ahol a zenekar két új, fiatal és nagyon tehetséges énekese éppen ma debütált (akik egyébként Csaba testvér csíksomlyói házából érkeztek a zenekarhoz), majd következett az est fénypontja: Csaba testvér egyszerre forró és mégis nagyon bensőséges hangulatú előadása.

Az, hogy ebben az időszakban elcsöndesedve igyekszünk meghallani, ahogy Isten szól hozzánk a lelkiismeret szavával, Csaba testvér olvasatában azt jelenti, hogy életünk fontos eleme a háromszintű döntési lehetőségünk felismerése. A lelkiismeret diadala, ha az állati-ösztönszint, az emberi-racionális gondolkodás szintje és az isteni-spirituális szint közül képesek vagyunk a döntéseinket minél inkább az isteni szinten meghozni. Ahogy Csaba testvér oly érzékletesen megvilágította: az Isten eszünkbe juttatja azt, amit mondani akartunk...

Köszönjük Csaba testvérnek, köszönjük a Rolle Zenekarnak és természetesen Méry Péternek a nagyszerű adventi indítást...

dr. Bozsai Gábor

vissza »
Akadálymentes változat
MAI NÉVNAP

2017. augusztus 22. kedd

Menyhért és Mirjam

OLVASMÁNY / ZSOLOZSMANAPI EVANGÉLIUM

A gazdag ifjú távozása után Jézus így szólt tanítványaihoz: „Bizony, mondom nektek: A gazdag nehezen jut be a mennyek országába. Újra mondom nektek: Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutnia Isten...

tovább »

LEGKÖZELEBBI 5 ESEMÉNY
ESEMÉNYTÁR
NEXONWEB BELÉPÉSHÍRBEKÜLDÉSLEVELEZŐRENDSZER

A honlap megtekintéséhez ajánlott böngésző: Chrome vagy Firefox legújabb verziója - RSS hír csatornánk

Az oldalon található anyagok módosítás nélkül a vaciegyhazmegye.hu forrásmegjelöléssel felhasználhatók.

Váltás mobil nézetre

Webfejlesztés: DunaWeb Kft.